Novinky

LP570-4 Superleggera ve Vídni

Lamborghini Wien je dalším evropským prodejcem, kde se objevilo nové Gallardo LP570-4 Superleggera. Po italských, anglických, francouzských zástupcích v bílé barvě se ve střední Evropě objevil exemplář v oranžovém laku Arancio Borealis.

Gallardo LP570-4 Superleggera byla představena minulý měsíc na autosalonu v Ženevě jako třetí model do nabídky desetiválcového modelu, který se zařadil po bok kupé a Spyderu. Někteří zákazníci tak mohou být zklamání, Superleggera není limitovanou edicí jako Gallardo LP550-2 Valentino Balboni (které v nabídce také stále dominuje).

Oproti modernizované verzi LP560-4 dostala nová Superleggera posilněný desetiválec na 570 koní. Spolu se sníženou váhou o 70 kilogramů to znamená zrychlení z nuly na sto za 3,4 s, lepší dynamiku vozu a maximální rychlost 325 km/h.

LP570-4 Superleggera je možné objednat v šesti odstínech, zelené Verde Ithaca, žluté Giallo Midas, oranžové Arancio Borealis, šedé Grigio Telesto, černé Nero Noctis a bílé Bianco Monocerus. Ti náročnější však mají možnost si připlatit za speciální lak díky individualizačnímu programu Ad personam.

Za fotky a námět ke článku děkujeme Mariovi Vágóvi

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..