Novinky

AutoExpress: novinky o nástupci Murciélaga

AutoExpress zveřejnilo nové informace o nástupci dvanáctiválcového modelu Murciélago, který by se mohl představit už na podzim na Pařížském autosalonu! Spolu se článkem si prohlédněte i snímky, jak by nová vlajková loď automobilky mohla vypadat.

Britský magazín uvádí, že nový model bude designovat Manfred Fitzgerald, současný vedoucí výzkumu a vývoje Lamborghini. Nástupce Murciélaga převezme většinu křivek z exkluzivního modelu Reventón, linie budou čisté a ostré. Zároveň bude vůz charakteristickým Lamborghini. Světlomety využijí technologie LED diod, na zádi se usadí aktivní spoiler.

Z nových informací rovněž vyplývá, že automobil bude vážit méně než 1500 kilo, hlavně díky hojnému využití karbonových vláken. Zcela nový, sedmilitrový motor bude zřejmě pohánět 700 koní, točivý moment dosáhne 700 Nm! Díky tomu bude nový dvanáctiválcový model snadno atakovat rychlost 350 km/h, akcelerace z nuly na sto proběhne okolo tří sekund!

Vedle parametrů hodných superauta bude nová vlajková loď i ekologická. Lamborghini pravděpodobně využije systém vypínání válců, přímé vstřikování je samozřejmostí. Emise oxidu uhličitého by mohly klesnout pod 425g/km (ze současných 495g/km).

AutoExpress znovu potvrdil informaci, že konstruktéři nepoužijí převodovku DSG, ale inovovaný, sedmistupňový e-gear. Vnitřek interiéru bude účelný a luxusní, zaměřený na řidiče. Proslýchá se, že řidič zažije nejlepší pozici za volantem ze všech vozů Lamborghini v historii. Čekejte také hojné využití kůže a alcantary.

Britský magazín zveřejnil i předpokládanou cenu, Jota (jak by se model mohl jmenovat) by mohla stát 350 000 euro. Oficiální premiéra by mohla proběhnout na podzim, na autosalonu v Paříži. První vozy k zákazníkům by tím pádem poputovaly během jara 2011.

Foto: AutoExpress

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..