Virtual cars

Lamborghini Spiga

Je tohle snad nový model, nástupce babylamba Gallarda? Ne, ne, Spiga je pouhým konceptem jistého Ugura Sahina. A nutno podotknout, že je možná škoda, že je to jen koncept.

Koncept Spiga se stal jakýmsi konkurentem jiného virtuálního konceptu, a to Embolada. Spiga vznikla v březnu 2007 a je výsledkem turecké práce.

Autorem je Ugur Sahin z Turecka, který pracuje pro firmu Modesi. Podle obrázků je zřejmé, že Ugur se ve své práci vyzná a koncept vypadá velice slibně. Pokud by nástupce Gallarda vypadal takto, vůbec bychom se nezlobili.

Hlavním designován prvkem konceptu jsou hladké linie zádi a střední části, které mají připomínat lidské zádové svaly. Předek automobilu je odlišný od zádě, konceptu dodává pocit rychlosti a pohybu vpřed. Boční chladící otvory jsou včleněny do karoserie, tak jako u všech typických Lamborghini.

O motoru a výkonech se zmiňovat nebudeme, nejsou známé, jde jen o koncept vytvořený v počítači. Autor ani neuvedl skutečné rozměry vozu, a tak pouze odhadujeme, že se blíží rozměrům současného Gallarda.

A co jméno? nechal se Ugur Sahin inspirovat býky? Tentokrát ne, Spiga je v angličtině pojem pro tvar střechy, který byl použit na tomto konceptu.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..