VideoVirtual cars

Lamborghini Minotauro

Andrei Avarvarii, student Univerzity polytechnického designu v Miláně, ve své magisterské práci navrhl budoucí automobil, pojmenovaný Lamborghini Minotauro. Elektrické vozidlo by se podle Avarvariiho mohlo prodávat v roce 2020.

Andrei Avarvarii si ve své práci dal tři hlavní cíle – využít oblé linie pro automobil Lamborghini (je to vůbec možné po hranatém Countachi a Reventónu?), použít elektrický pohon (lze si představit lambo bez dvanáctiválce?) a dodat vozu křivky pro rok 2020 (co nabídnou automobily za deset let?). Aby tyto úkoly autor splnil, spolupracoval s vedoucím designu Lamborghini, Filippem Perinim.

Minotauro (název převzat z řecké mytologie) je vybaveno čtyřmi asynchronními motory o celkovém výkonu 500 koní, které rozdělují výkon 70% na zadní a 30% na přední nápravu. Elektřina je dodávána pomocí baterií Li-Tec na zadních kolech a systémem KERS, pohánějící přední kola.

Absence obrovského dvanáctiválce umožnila zvětšit kabinu o třetí sedadlo, dostatek světla zajišťuje úzké zadní okno, táhnoucí se přes linii střechy. Zajímavým detailem jsou dveře, na straně řidiče jsou běžné, na straně pasažéra nůžkové, díky kterým může lehce nastoupit třetí člen posádky na zadní sedadlo.

Při pohledu vzad si lze všimnout velkých trojúhelníkových otvorů, ty slouží nejen jako chladicí systém, ale také jako subwoofer zvyšující zvuk motoru.

Avarvarii předpokládá, že za deset let dostane každý majitel k vozu i speciální online hru REAL LIFE, která pomocí GPS navigace vloží data (například čas z okruhu Nurburgring) do konzole Playstation a hráči z celého světa se budou pokoušet tento čas pokořit. Nakolik reálná je to myšlenka můžeme vidět už za deset let…

Foto: Andrei Avarvarii

Vedle fotografií se podívejte i na čtyřminutové video prezentující koncept Minotauro.

Jeden myslel na “Lamborghini Minotauro

  • neviem ako iným ale mne to spredu strašne pripomína Lanciu Stratos

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..