Novinky

AutoBlog: mula Joty ze všech stran

Magazín AutoBlog zveřejnil nové fotografie testovací muly příštího dvanáctiválcového modelu automobilky Lamborghini, novináři označovaného jako Jota. Lamborghini v současné době testuje nový automobil v jižní Evropě na vysokorychlostních tratích.

Na nejnovějších snímcích si můžete prohlédnout budoucí vůz ze všech stran, předek s LED diodami a tvary ze současné vlajkové lodi, boky s ohromnými chladícími otvory a záď s prvky Estoque (výfuky) a Gallarda. Jenže pozor, „chycená“ mula má prý zakrývat skutečné křivky vozu.

Důležitou změnou bude nový dvanáctiválec, pravděpodobně sedmilitrový, o výkonu okolo 700 koní. Ty budou na všechna čtyři kola přenášeny pravděpodobně pomocí sedmistupňové sekvenční převodovky, znovu se ale mezi novináři uvažuje nad vývojem dvouspojkové DSG převodovky. Její použití ale vedení automobilky popírá, hlavně díky vysoké váze takového řešení.

Jota (pokud se tak bude nástupce Murciélaga jmenovat) by se alespoň v podobě konceptu mohla objevit na podzimním autosalonu v Paříži, prodej by tak začal během první poloviny roku 2011. A cena? Jota bude zřejmě dražší než současné Murciélago, základní cenovka se má pohybovat okolo 300 000 Euro.

Foto: AutoBlog

Podívejte se i na předchozí snímky z testů ve Skandinávii:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..