Virtual cars

Lamborghini Toro

Jason Battersby, kanadský student Institutu designu Umea, si vzpomněl na fakt, že Ferruccio Lamborghini založil své impérium stavbou traktorů. I když Automobili Lamborghini SpA a Lamborghini Trattori jsou již mnoho let vlastněny odlišnými majiteli, jaký by byl výsledek, kdyby obě společnosti spolupracovali?

Odpovědí na otázku je dílo Jasona Battersbyho, který navrhl Lamborghini Toro, což není nic jiného, než myšlenka traktoru s prvky supersportů. Futuristický koncept se do výroby zřejmě nikdy nedostane, nicméně bychom se nad prací kanadského designéra měli pozastavit.

Prvky supersportů a zemědělské techniky se mísí celým návrhem. Exteriéru dominuje velká prosklená plocha, linoucí se po celém obvodu kabiny. Nástup do ní je ulehčen integrovanými schůdky, hned za předními koly. Světlomety jsou řešeny pomocí LED diod, pomocná svítilna je i na střeše traktoru.

Lamborghini Toro se do sériové výroby pravděpodobně nikdy nedostane, nicméně autor mistrně ukázal, že vesnický chlapec si svůj sen v podobě Lamborghini může splnit i praktickým, „supersportovním“ traktorem…

Foto: Jason Battersby

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..