Virtual cars

Lamborghini Miura Nuovo

Nizozemský designér Marco van Overbeeke se rozhodl vytvořit model automobilu, který by byl retro vzpomínkou na osobitý model Miura ze šedesátých let minulého století. Jeho studie je na tolik propracovaná, že se člověk ptá, kdy začne Lamborghini Miuru Nuovo vyrábět.

Miura je jeden z nejslavnějších vozů s logem rozzuřeného býka, vždyť už jen proto, že vyl u ní poprvé použit výraz „supersport.“ I proto na něj automobilka po čtyřiceti letech zavzpomínala studií Miura Concept, která se však stala jen výstavním artiklem, nikoliv sériovou podobou. Ani dnes automobilka neuvažuje o vývoji takového automobilu. „Lamborghini je o budoucnosti, a proto novou Miuru nečekejte,“ uvedl Stephan Winkelmann, prezident a generální ředitel italské automobilky. Co kdyby ale vedení svůj názor změnilo?

Nad tím zauvažoval i autor tohoto návrhu, Marco van Overbeeke, s nápadem, že by se nová Miura mohla stát budoucím „halo“ vozem automobilky. Tedy jakýmsi nepřímým nástupcem modelu Reventón.

Miura Nuovo byla plánována jako „současný výklad tradičního archetypu.“ Proto se v křivkách mísí tvary a konfigurace historického modelu s detaily moderních Lamborghini.

Ferrari modelem California znovuzrodila své historické modely a bylo úspěšné. Ford GT přinesl křivky šedesátých let a prodával se také. Nemělo by i Lamborghini vzpomenout na svá zlatá léta??

Foto: Marco van Overbeeke

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..