Novinky

Lamborghini loni prodalo 1515 aut

Automobili Lamborghini SpA zveřejnilo oficiální čísla prodaných automobilů za loňský rok. Automobilka loni prodala 1515 vozů, což je pokles o 37,7% oproti roku 2008, kdy Lamborghini prodalo 2430 aut.

Celkový obrat za loňský rok činil 281 milionů eur, kdy se snížil ze 478,8 milionu eur za rok 2008. Hospodářská recese zasáhla všechny důležité trhy, hlavně evropské a americký, kde způsobila prudký pokles poptávky. I proto muselo Lamborghini snížit výrobu. S tím je spojena i daňová ztráta činící 35 milionů euro.

I přes snížení obratu a výroby menšího počtu aut automobilka pokračuje v dlouhodobé strategii, kdy zvyšuje finance vložené do vývoje a výzkumu. Tyto výdaje se meziročně zvýšily o 32%.

“I v těchto zlých časech se nám podařilo udržet rytmus vývoje našich nových produktů. Také jsme zvýšili investice do výzkumu a vývoje, jak jsme plánovali,“ uvedl prezident a generální ředitel společnosti Automobili Lamborghini, Stephan Winkelmann.

Pro letošní rok vedení počítá s přetrvávajícím poklesem prodejů, a tak se zaměří na přísné udržení výroby, aby úzce vyhovovala situaci na trhu. V současné době Lamborghini vyrábí v takzvaném „krátkém týdnu,“ který postihl 300 zaměstnanců.

I nadále bude automobilka pokračovat v uvádění na trh alespoň jednoho modelu za rok. Tím nejnovějším je Gallardo LP570-4 Superleggera, představené minulý týden v Ženevě. I nová Superleggera by měla dopomoci k výrobě desítitisícího Gallarda.

Jeden myslel na “Lamborghini loni prodalo 1515 aut

  • Je otázkou jak moc se na propadu výroby podepsalo „kanibalistické“ Audi R8 V10.

    Snad se Lambu zadaří…

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..