Virtual cars

Lamborghini Alar 777

Lamborghini Alar 777 mělo být speciálním exkluzivním automobilem, který by překonal Reventón jak exkluzivitou, tak výkony. Po slibné premiéře ale netradiční latinskoamerický supersport zůstal na kreslících prknech.

Lamborghini Alar 777 je automobil pocházející z latinskoamerické odnože Lamborghini, která v devadesátých letech vyráběla upravené modely Diablo. A i Alar 777 je takovým automobilem, postaveným na bázi ikony Lamborghini devadesátých let.

Designérem a konstruktérem se stal Argentinec Joan Fersi, který design Diabla celý předělal. Alar 777 totiž má s Diablem společný opravdu jen ten podvozek. Design byl kompletně změněn a rysy Diabla byly vidět jen stěží.

Podle zákulisních informací měl Alar 777 pohánět upravený motor z Diabla s výkonem 515 kW, který by měl dokázat rozjet auto na 358 km/h.

Automobil byl představen v dubnu 2007 v Buenos Aires, kdy se počítalo s jeho sériovou výrobou. Italská automobilka Lamborghini ale vydala prohlášení, ve kterém uvedla, že k výrobě jihoamerického Lamborghini nedala nikdy souhlas. Alar 777 se tak nikdy nezačal vyrábět.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..