Virtual cars

Lamborghini LM 400 Concept

Koncept Lamborghini LM 400 je dalším z nápadů na oživení terénního Lamborghini. Tvůrcem křivek automobilu je Rene Harrigan, bývalý student univerzity v anglickém Coventry.

Rene Harrigan z Coventry University se při tvorbě křivek inspiroval sériově vyráběným Lamborghini LM002. S ním tento koncept pojí stejná silueta, jen lehce modifikovaná do moderní interpretace.

Rene Harrigan myslel prakticky, a tak pro svůj koncept LM 400 použil platformu Audi Q7, jež by v případě tvorby novodobého terénního Lamborghini byla jistě použita. Díky použité platformě byly daní i konkurenti – LM 400 má být postaveno proti vozům značek Lincoln, Hummer, Cadillac či Land Rover.

Autor návrhu se zamýšlel i nad pohonnou jednotkou a rozhodl se, že LM 400 bude osazeno různými motory pro různé zákazníky. Základní a nejlevnější verzí se měla stát verze LM V8, s použitím osmiválcového motoru. Pro sportovní nadšence by byla určena verze LMS, pro milovníky luxusu LM 400 s desetiválcovým motorem a nejextrémnější verzí by se stala LMR, jež by byla poháněna dvanáctiválcovým motorem o výkonu 600 koní. Cenovka by se pohybovala od 54 000 dollarů za nejlevnější verzi do 230 000 za dvanáctiválcový model.

Rene Harrigan úspěšně absolvoval obor Automobilový designér na univerzitě v Coventry. Mezi jeho práce patřila i tvorba Jaguaru XJ pro rok 2015, či Jeep Wrangler, výstupní prací se stal koncept dvoudveřového konceptu Volvo TCC. Po konci studia pracoval pro společnost Prodrive, které navrhoval ráfky pro model Subaru Impreza.

Fotografie: Rene Harrigan

2 komentáře: „Lamborghini LM 400 Concept

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..