Virtual cars

Lamborghini Countach Concept EV

Flavio Adriani vzdal hold Marcellovi Gandinimu, když vytvořil moderní podobu slavného Countache.

Autor byl v dětství fascinován tímto modelem a jeho tajným přáním bylo v budoucnu navrhnout supersportovní automobil. Právě konceptem Countach EV si tento dětský sen splnil.

Countach inspiroval mnohé designéry, a tak se chtěl Flavio Adriani od nich odlišit. Jeho cílem bylo posunout křivky vozu ze sedmdesátých let do moderní podoby. Do Countache EV se tak nastupuje legendárními nůžkovými dveřmi, na zádi trůní oblíbené přítlačné křídlo.

Výklopné světlomety jsou již zastaralým nápadem, a tak je autor nahradil klasickými lampami, naopak tvar bočních oken zůstal zachován jako u originálního automobilu.

Jako pohon Countache EV by nesloužil mohutný dvanáctiválec, nýbrž tři elektrické motory! Dva pro přední kola, jeden, větší, umístěný mezi zadními koly. U něj by byly umístěny i baterie pro lepší dojezd. Do předního nárazníku autor umístil větrné generátory pro dobíjení energie, tuto funkci by zastávaly i solární panely na víku zadního motoru.

Automobilka Lamborghini v současné době plánuje uvedení vozu s hybridním pohonem, Flavio Adriani ale ukázal, že je možné vyrábět i čistě elektrické Lamborghini. Nechají se jím italští konstruktéři inspirovat?

Foto: Flavio Adriani

Jeden myslel na “Lamborghini Countach Concept EV

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..