Virtual cars

Lamborghini Caramelo

Rumunský designér Laurentiu Trifescu vydal sadu obrázků, na kterých si představuje Lamborghini Caramelo, které by se v budoucnu mohlo objevit ve výrobě. Motorka od Lamborghini? Smějte se, ale v osmdesátých letech se jedna sériově vyráběla.

Laurentiu Trifescu samozřejmě nevytvořil nějaký skůtr od Lamborghini, ale pořádný superbike, který by dominoval silnicím tak, jako jeho čtyřkoloví bratři.

Lamborghini Caramelo, jak rumunský autor motocykl nazval, by podle plánů poháněl čtyřválcový motor o objemu 1000 ccm. Díky němu by jistojistě nezaostával za konkurencí typu superbiků od Kawasaki, či Hondy.

Samotný vzhled je inspirován oběma sériovými vozy automobilky – v křivkách naleznete rysy Gallarda i Murciélaga. S ostrými rysy by tak lehce zapadal mezi tyto supersportovní modely.

Samotný název Caramelo nenaráží na sladkou pochutinu, ale na býčí zápasy, jako většina modelů automobilky. Caramelo byl totiž známý španělský býk, který v roce 1877 v aréně porazil lva a tygra. Jeho kuráž a síla mu zajistily obdiv publika, díky čemuž byl ušetřen a po boji nebyl zabit.

Někteří z Vás si jistě myslí, že automobilka Lamborghini nikdy nebude vyrábět motocykl, vše ale není tak jisté. V osmdesátých letech totiž vzniklo několik raritních Lamborghini Design 90, což byl supersportovní motocykl, jako právě Caramelo. Vrhne se automobilka znovu do výroby motocyklu?

Foto: Laurentiu Trifescu

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..