Novinky

Lamborghini loni předalo 7430 aut. Je to druhý nejlepší výsledek v historii

Rok 2020 byl pro automobilové výrobce náročný kvůli pandemii koronaviru. To platí i pro Lamborghini, které na jaře muselo na 70 dní zastavit výrobu, kvůli opatřením italské vlády proti dalšímu šíření onemocnění covid-19. Přesto se italské automobilce loni podařilo dosáhnout druhého nejlepšího výsledku ve své historii, když klientům předala 7430 aut. O rok dříve to bylo 8205 vozů.

Lamborghini totiž těžilo z pokračujícího úspěchu SUV Urus, které dosáhlo na 4391 předaných exemplářů. To je sice méně než o rok dříve, stále je to ale výtečný výsledek. Huracán si dokonce mírně (o tři procenta) meziročně pomohl na 2193 prodaných kusů. Aventador si pak pohoršil na 846 prodaných kusů, vzhledem ke zvyšujícímu se stáří a situaci na trhu však pořád jde o skvělý výsledek.

Největším trhem pro Lamborghini zůstávají Spojené státy americké, kde loni prodalo 2224 automobilů. Následovalo tentokrát Německo, kde se prodalo 607 aut, v Číně pak 604 vozů (spolu s Macaem a Hong Kongem). V Česku bylo za rok 2020 registrováno podle statistik Svazu dovozců automobilů 43 vozů Lamborghini, o čtvrtinu méně než v roce 2019, kdy jich bylo 57.

Pro Lamborghini pak byl rok 2020 důležitý i v tom, že automobilka měnila svého šéfa. Staronovým generálním ředitelem se v prosinci stal Stephan Winkelmann, Stefano Domenicali totiž odešel šéfovat Formuli 1.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..