NovinkyVideo

Video: Facelift Urusu za rohem. Už se pilně testuje

V okolí továrny Lamborghini v Sant‘ Agatě se prohánějí exempláře Urusu ukryté pod vrstvou kamufláže. A to znamená jediní, v přípravách je nějaká nová verze, podle všeho facelift. Urus se vyrábí od roku 2017, a tak je modernizace pro modelový rok 2022 očekávaná. Inovované SUV by se mohlo představit ještě letos.

Zatím toho však o inovovaném Urusu moc nevíme. Možná se bude jmenovat Urus S nebo Urus Evo podle superaut Lamborghini, vyloučeno není ale ani jiné označení. Zachycený prototyp toho zatím moc neprozrazuje ohledně designu, Lamborghini nicméně obvykle modernizuje své vozy rozsáhle, a tak se podle všeho můžeme těšit na novou příď. Naopak záď by se podle zachyceného prototypu mohla změnit jen decentně.

Moc moudří zatím nejsme ani o pohonném ústrojí. V útrobách nadále zůstane čtyřlitrový vidlicový osmiválec s dvěma turbodmychadly, očekává se však nárůst jeho výkonu, možná i pomocí mildhybridního pohonu, kdy by jej doplnit malý elektromotor. Ten by získával potřebnou energii při rekuperaci brzdné energie. Nadále se pak mluví o příchodu plug-in hybridu, který by mohl být součástí nabídky modernizovaného Urusu.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..