Tuning Lamborghini

Hamann Murciélago LP640

Vždyť Murciélago LP640 je tak nudné! Tak přesně tuto větu si museli říct zaměstnanci firmy Hamann, když se rozhodli vytvořit „svoje“ Murciélago. A aby jim šla práce od ruky, jistě se posilnili alkoholem a jinými omamnými látkami.

Použití různých posilujících preparátů je asi jediné vysvětlení toho, co z této úpravy Murciélaga LP640 vzniklo. Nový přední spoiler, zadní křídlo, prahy a střešní sání by se daly skousnout, ale ne takové, jak vypadají. Z barevných schémat se navíc některým slabším jedincům dělá špatně od žaludku.

Již ale konec předsudků, některým lidem se třeba tato úprava líbí a ti jistě ocení fakt, že výfuk, který má opět dvě koncovky uprostřed zádě, vydává ještě větší hluk než obyčejný a auto je tedy slyšet o cca pět minut dříve, než projede okolo posluchače. Hamann navíc myslel i na chudší „tuzery,“ kteří si nebudou moci dovolit karbonové doplňky. Pro ty jsou připraveny doplňky laminátové.

Závěrem je třeba dodat, že se německá společnost zaměřila i na motor. Vyladěný dvanáctiválec dosahuje nových výkonů – akcelerace z nuly na stovku klesla o 0,2 s na výsledné 3,2 s. a maximální rychlost povyskočila na hranici 350km/h. Hamann toho dosáhl upravením sání, přeprogramováním řídící jednotky a modifikováním výfukového systému. Taková čísla jsou jedním z důvodů, proč si tohoto „krasavce“ koupit. O tom, jestli je možné si objednat úpravu motoru bez toho monstrózního bodykitu se Hamann nezmiňuje.

Foto: HAMANN motorsport

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..