Lidé

Giorgio Sanna

Ital Giorgio Sanna je mužem, který v roce 2009 nahradil slavného Valentina Balboniho na pozici hlavního testovacího jezdce v automobilce Lamborghini. Vedle testování nových vozů jezdí i šampionát Lamborghini Blancpain Super Trofeo a učí v Lamborghini Academy.

Sanna se narodil 21. června 1975, s automobilkou Lamborghini je spojen od roku 2001. Jeho závodnická kariéra ale započala už v roce 1996.

V prvních letech kariéry jezdil Sanna různé podniky s automobily Ford, později přesedl do Renaultu (Megane Winter Series) a Dodge, v roce 2001 poprvé jede s Lamborghini. Sanna v letech 2001 a 2002 závodí v šampionátu Super Trofeo, ještě s vozem Diablo GTR.

Na začátku milénia se spolupráce s Lamborghini vyvíjí dál – Giorgio Sanna se účastní rekordních pokusů na okruhu Nardo s novým Lamborghini Murciélago, obdobné rekordy v jiných kategoriích zajíždí i s koncernovým Volkswagenem W12. Některé z rekordů nebyly dodnes překonány.

Giorgio Sanna se od roku 2001 zaměřuje i na vývoj nových Lamborghini, kdy je podepsán pod testováním současné modelové řady. Jeho působení najdete, jak v Murciélagu, tak v Gallardu.

V roce 2008 automobilka představuje podnikový šampionát Lamborghini Blancpain Super Trofeo a Giorgio Sanna je hlavním testujícím jezdcem nového Gallarda Super Trofeo.

Vedle vývoje nových Lamborghini a závodění v podnikovém seriálu je Sanna součástí týmu Lamborghini Academy, jež se snaží naučit majitele zvládnout jejich čtyřkolové milenky s býkem na kapotě.

V roce 2014 se Sanna stal šéfem závodního týmu Lamborghini Squadra Corse, o rok později byl jmenován šéfem motorsportu. V této nové funkci se Sanna stará o závodní aktivity Lamborghini – značkový pohár Super Trofeo, program GT3 a jezdecké programy pro zákazníky.

Sanna je šťastně ženatý, s Nadií Sanna má dvě dcery – Ilariu a Eleanoru. Ve volném čase si rád dojde do posilovny, zajezdí na kole, nebo vyrazí do kina. Vydrží na pozici hlavního testovacího jezdce tak dlouho jako Valentino Balboni?

Foto: Automobili Lamborghini SpA + Giorgio Sanna

 

Jeden myslel na “Giorgio Sanna

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..