NovinkyReportáže

Fotogalerie: Lamborghini v Paříži 2014

Lamborghini nechybí na žádném velkém autosalonu, a tak není velkým překvapením, že se automobilka účastnila i letošního pařížského autosalonu. Zde představila náznak své budoucnosti pomocí konceptu Asterion.

Asterión LPI 910-4 ukazuje možnost příchodu plug-in hybridního modelu. Automobil kombinuje spalovací motor pohánějící zadní kola s třemi elektromotory – jedním u zadní a dvěma u přední nápravy. Podle Lamborghini se jedná o velice realistické řešení pohonu. Spekuluje se, že by toto ústrojí mohlo dostat například SUV vycházející z konceptu Urus.

Koncept rovněž ukazuje, že Lamborghini koketuje s myšlenkou výroby gran turisma. Přestože silueta a výkon 910 koní to nenaznačuje, Asterion má být pohodlnějším vozem než aktuálně nabízené supersporty Huracán a Aventador, a to díky větší kabině a výše umístěným sedadlům. Popravdě řečeno, takový vůz bychom si v nabídce Lamborghini dokázali snadno představit.

A jak se nám líbil Asterion naživo? Designéři Lamborghini opět odvedli kvalitní práci, auto kombinuje retro prvky odkazující na různé modely značky s moderním celkem. Pozorné oko najde nejen periskop z Countache, ale také volant z Miury nebo světla z Venena. Zásadním minusem je tak vlastně jen barva – k plug-in hybridu by nám více seděla křiklavá zelená Verde Mantis než usedlá modrá Blu Elektra.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..