Tuning Lamborghini

BF Performance Gallardo GT 600

Švýcarský úpravce se stal další firmou, která se rozhodla upravit faceliftované babylambo. Rok po uvedení Gallarda LP560-4 pro něj BF Performance připravilo nejen úpravu vzhledu, ale také vyladění jeho pohonné jednotky, díky čemuž dosáhlo magické hranice šesti set koní.

Jako každý úpravce se i lidé z BF Performance nejprve zaměřili na úpravu vzhledu a Gallardo LP560-4 doplnili decentními prvky, které však jasně naznačují, že tohle není obyčejné Lamborghini. Aerodynamický bodykit je vyroben převážně z karbonu a zahrnuje modifikovaný přední spoiler, boční prahy a zadní přítlačný spoiler. Možností je dokoupení nového zadního difusoru.

Firma tvrdí, že se při úpravě inspirovali zejména modelem Reventón, nicméně se nám zdá, že vůz se spíše podobá Murciélagu LP670-4 SV, s nímž je spojen hlavně barevnou kombinací exteriéru. U Murciélaga SV se sice jedná o pouhý matný lak, nicméně zde o pravý karbon!

Při pohledu do interiéru jsou novinkou hlavně dveře, nově se otevírají k nebi, čímž se taktéž podobají vlajkové lodi Lamborghini. Novinkou jsou i sportovní sedačky, barevnou kombinaci vnitřku lze zvolit dle laku karoserie. Vůz na tiskových fotografiích tak kombinuje černožlutý interiér se žlutým lakem karoserie. Zájemci o závodní vzhled si mohou objednat i pětibodové pásy, které je spoutají i v těch nejhrozivějších situacích.

BF performance samo tvrdí, že se pořádná úprava neobejde bez úpravy motoru, a tak se motor vyladil i v tomto voze. Přídomek GT600 jasně naznačuje, jaký výkon automobil má. Ano, je to šest set koní! Švýcarští inženýři zřejmě podepsali smlouvu s ďáblem, aby toho dokázali.

Jen si musíme počkat, jaké hodnoty takové vylepšení umožňuje, o hodnotě zrychlení a maximální rychlosti zatím BF Performance tajemně mlčí. Pokud nechcete použít dvojité turbodmychadlo od amerických ladičů z Heffner Performance, je Gallardo GT600 jasnou jedničkou z hlediska maximálního výkonu pro malé Lambo.

Foto: BF Performance

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..