Tuning Lamborghini

BF Performance Gallardo GTR 540

BF Performance nemělo v nabídce pouze jeden kyt pro babylambo Gallardo. Paket Gallardo GTR 540 byl určen pro všechny, kterým se „Atlet“ GT540 zdál moc měkký. Verze „Závodník“ se představuje.

Švýcarská společnost BF Performance se vedle úpravy italských vozů Lamborghini zabývá i šampionátem FIA a zkušenosti z této branže využila právě na tomto paketu, kterému přezdívá Závodník.

Hlavním poznávacím znakem kytu se stalo mohutné přítlačné křídlo na zádi vozu, vyrobené z karbonových vláken. Při pohledu na něj si jasně uvědomíte, že švýcarský ladič se zabývá okruhovým závoděním. Závodní historii společnosti nahrávají i sportovní pneumatiky Pirelli Corsa, které mohou být obuty do závodních ráfků.

Zadní přítlačné křídlo ale není jedinou změnou zlepšující aerodynamiku vyladěného automobilu. Při podrobnějším zhlédnutí vozu si můžete povšimnout upraveného difusoru, či předního nárazníku. Vše samozřejmě vyrobené z karbonu.

Švýcarský úpravce se zaměřil i na detail, který originálně nese v současné době jen vlajková loď Lamborghini. Tímto prvkem jsou samozřejmě nůžkové dveře, které si k tomuto paketu můžete přiobjednat.

Z číslice v názvu si můžete domyslet, že se konstruktéři firmy zaměřili na motorový prostor, v kterém vydolovali několik koní navíc. Výkon kitu se zastavil na cifře 540 koní. Změny zastihly i výfukový systém, který byl přestavěn na pravověrný závodní.

BF Performance přezdívá tomuto paketu Závodník, což může znamenat problém v homologaci. V tiskových zprávách se totiž dočtete, že hlavním teritoriem GTR540 jsou závodní okruhy. V Česku se tak s tímto vozem budete moci prohánět pravděpodobně jen v Mostě, Sosnové či v Brně…

Foto: BF Performance

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..