Tuning Lamborghini

Christian Lassen Diablo SE30

Když jste si v devadesátých letech kupovali Diablo SE30, tak jste předpokládali, že sto padesát vyrobených kusů je docela exkluzivní materiál a nikdo v okolí stejné auto mít nebude. Jenže Christianovi Lassenovi se taková exkluzivita zdála nedostatečná.

Diablo 30th Anniversary se na trhu objevilo v roce 1994, když oslavovalo třicáté výročí založení italské automobilky. Vedle úpravy exteriéru a interiéru se do příplatkové výbavy dostala i nová barva, fialová 30th Anniversary Lavendar, která se stala velice oblíbenou a ukázala se na většině vyrobených Diablech 30th Anniversary.

Přesně takovou barvu si na své Diablo objednal i Christian Reese Lassen, který žil na Havaji. Jenže tomu se najednou zdálo jeho nové přibližovalo málo unikátní a rozhodl se ho vylepšit barevným schématem. A protože bydlel na Havaji, zřejmě se nechal inspirovat tamním mořským živočišstvem a na své Diablo nakreslil několik delfínů.

Delfíni, doslova hejno delfínů, se objevili na kapotě i na dveřích. Pokud počítáme správně, tak je jich na voze celkem deset.

Pan Lassen ale nekreslil jen na své Diablo. Podle informací takto pokreslil dalších pět aut, z toho ještě jedno černé Diablo, na kterém se objevili gepardi. Že by inspirace ze zoologické zahrady?

Unikátní Diablo 30th Anniversary s pořadovým číslem 28/150 bylo v nedávných letech k prodeji na eBay. Jestli nový majitel nechal odstranit tento skvost není známo, a tak je možné, že Diablo 30th Anniversary Dolphin už nepotkáte.

Fotografie: Lamborghini Cars

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..