Tuning Lamborghini

BF Performance Gallardo GT 540

Na Frankfurtském autosalonu 2007 tuner BF Performance vedle upraveného Murciélaga představil i jeho mladšího bratříčka, Gallardo. A upravil ho tak, aby svého staršího sourozence napodoboval co nejvíce.

Ladičská firma BF Performance se prezentuje sloganem, který sedí k její práci. Ten slogan zní: Domov speciálních Lamborghini. Takový slogan se k firmě hodí, vždyť vedle upravených Lamborghini má kit pouze pro britské Bentley Continental GT. Své kreaci na téma Gallardo dodala přezdívku „Atlet.“

Záměrem tunera byla úprava vzhledu babylamba, aby se více podobalo vlajkové lodi, Murciélagu LP640. Příbuznost obou modelů měla být jasně patrná. Upravené Gallardo dostalo nový přední nárazník, se spoilerem na spodní hraně, na bocích vytažené prahy a na záď vedle přepracovaného difuzoru i nové přítlačné křídlo, lehce se podobající tomu na modelu Gallardo Superleggera . Všechny jmenované díly úpravce vyrobil z lehkých karbon-kevlarových vláken. Ze stejného materiálu je i baliček doplňků pro obložení v kokpitu Gallarda. Švýcarský úpravce nebyl taktéž spokojen s normálně otevíratelnými dveřmi, a tak namontoval do auta nůžkové, podobné těm, které má Murciélago. Poslední novinkou výbavy je multifunkční audiosystém s deseti reproduktory a luxusní čalounění, které kombinuje kůži a alcantaru.

BF Performance je známé svou láskou k úpravám pohonných jednotek a nemohlo tomu být jinak ani zde. Číslice v názvu paketu již naznačuje, kolik přepracovaný motor má koní. Oproti standardní verzi Gallarda tuner předělal výfukový systém a výkon se posunul o dvacet koní na celkových 540 koní. Cenu nebo údaje o dynamice vozu tuner zveřejní jen opravdovým zájemcům o úpravu jejich italské milenky na čtyřech kolech.

Foto: BF Performance

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..