ReportážeTuning Lamborghini

Murciélago R-GT Strada v Brně

Jeden z květnových víkendů byl na Masarykově okruhu v Brně ve znamení závodů šampionátů FIA GT3. Jeden z týmů – německý Reiter Engineering – s sebou do Brna nepřivezl jen závodní auto, ale i vůz pro běžný provoz. Tím bylo nápadné, žluté Murciélago R-GT Strada.

Reiter Engineering si při úpravě vozu dal za cíl jediné, a to homologovat jej pro běžné silnice. Oproti okruhovému R-GT se R-GT Strada liší jen v maličkostech, a proto vypadá jakoby bylo na běžné silnici jen omylem.

Mohutné přítlačné křídlo, upravené výfukové potrubí, více chladících otvorů. Tyto všechny prvky si R-GT Strada vzala ze závodního auta. Viditelné změny ale nejsou jediné, žlutý býk se pyšní novými tlumiči a pružinami, kterým dělají společnost větší ocelové kotoučové závodní brzdy.

Když nahlédnete dovnitř, i zde naleznete patrný závodní odkaz. Interiér vliv je vypolstrován alcantarou, ve výbavě nechybí karbonový hasicí přístroj.

Společnost Reiter Engineering závodí již od roku 1994, na počátku třetího tisíciletí se stala vrchním stavitelem závodních Lamborghini s podporou samotné automobilky. Jako první vůz z této spolupráce vzešlo Murciélago R-GT, jež německá firma používala ještě do roku 2009.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..