Novinky

Změní Lamborghini majitele? Volkswagen má na stole zajímavou nabídku

Už několik měsíců se spekuluje o tom, že vedení koncernu Volkswagen Group řeší další budoucnost značky Lamborghini. Ve hře má být prodej italského výrobce supersportů, případně vstup na burzu. Německá skupina by tím získala další finanční prostředky na další vývoj elektromobilů. Nyní se přitom objevil zájemce, který by Lamborghini koupil.

Je jím švýcarská skupina Quantum Group, ve spolupráci s britskou investiční skupinou Centricus, která podle zahraničních médií nabídla za Lamborghini 7,5 miliardy eur. Koupit by přitom chtěla továrnu, včetně závodní divize, a to s cílem vytvořit z Lamborghini centrum inovací zaměřené na aplikaci moderních čistých pohonných ústrojí. Firma by přitom garantovala zachování stávajícího počtu zaměstnanců po dobu pěti let, hovoří se také o zachování stávajícího managementu.

Quantum Group je přitom zajímavé v tom, že stojí i za vznikem značky Piech Automotive, na níž se podílí i Anton Piëch, syn slavného Ferdinanda Piëcha. Právě za jeho vedení koncern Volkswagen Group v roce 1998 prostřednictvím Audi koupil značku Lamborghini.

Ze zajímavé nabídky nicméně podle všeho nic nebude. Mluvčí Audi podle agentury Reuters sdělil, že Lamborghini není na prodej a že se automobilka touto nabídkou nezabývá. Ostatně už na konci loňského roku vyplynulo, že VW Group plány na případný prodej nebo vstup na burzu minimálně prozatím škrtlo. A tak Lamborghini minimálně prozatím zůstává součástí VW Group.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..