Reportáže

Byli jsme u předávání Murciélaga SV

Tento týden se na českých silnicích objevilo nové Murciélago LP670-4 Super Veloce. Navštívili jsme předávání tohoto vozu jeho šťastnému majiteli.

Lamborghini Murciélago LP670-4 SV bude v Čechách velice raritním vozem, podle všeho se na český trh dostanou jen tři kusy z celkové produkce 350 vozů. Třetina této trojice se v Česku objevila právě tento týden.

Předávání vozu probíhalo v Lamborghini Praha v Praze – Vysočanech, jež je jediným oficiálním prodejcem Lamborghini na českém trhu. Odtud vedly první kilometry v novém vozu na okruh do Mostu, kde se konala soukromá akce Ferrari Owners Clubu a společnosti Engine. Díky tomu se Murciélago SV mohlo v Mostě potkat se svým předchůdcem, Diablem VT6.0, které bylo předposlední evolucí Diabla.

Murciélago LP670-4 SV je podle všech informací posledním z rodu Murciélaga. Jak jeho název napovídá, je poháněno dvanáctiválcem o 670 koních, které pohání všechny čtyři kola. Díky této síle se Murciélago SV stalo nejrychlejším Lamborghini všech dob, se zrychlením z nuly na sto za 3,2 s a maximální rychlostí až 342 km/h. Dodatek Super Veloce označuje ty nejušlechtilejší z chovu – tyto dvě písmenka nesla poslední evoluce Miury a jeden z modelů Diablo.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..