Reportáže

První zkušenost v Gallardu LP560-4

Od neuvěřitelného svezení ve dvanáctiválcovém Aventadoru LP700-4 se mi naskytla další možnost projet se v Lambu. Konkrétně to bylo Gallardo LP560-4 ve žlutém laku Giallo Midas.

Začalo to asi takhle… Přibližně 14 dní po svezení v Aventadoru mi zvonil telefon. Byl to opět můj známý, který mě dostal i k Aventadoru. Rychle mi vysvětlil situaci. Aventador se mu tolik zalíbil, že se rozhodl si koupit nějaké nové Lamborghini. Z Německa si nechal dovézt žluté Gallardo LP560-4 kupé v odstínu laku Giallo Midas. Celkově se jedná o nádhernou konfiguraci. Vůz má černé disky Cordelia, interiér ve žluté kůži s prošíváním Q-Citura. A proč mi volal? Zeptal se, jestli bych s ním nechtěl jít vůz převzít k dealerovi Car DeLuxe. Samozřejmě, že půjdu a ani nemusím moc dlouho čekat, sraz máme už za pár hodin. Když jsme přijeli před showroom, tak vůz stál na sluníčku, kde dokonale vynikl jeho žlutý lak. LP560-4 je opravdu nádherné auto.

Novopečený majitel vyřizuje poslední papírování a já už se těším, až vyrazíme na cestu. Vůz je nový a nemá zajetý motor. Tudíž ho nesmíme moc vytáčet následujících 2000 kilometrů, aby se nezničil.

Jízdní pocit byl skvělý. Je horší než Aventador LP700-4? Přiznám se, že mi to ani tolik nepříjde. Každý vůz je jiné kategorie. Příjdou mi stejně skvělé, musím říct, že Audi opravdu kvalitě lamb pomohlo a ani neztratili na duši. V jednu chvíli nás na pražském Proseku skupina mladíků v Renaultu Laguna hecuje, abysme na to šlápli, ale nechtěli jsme V10tku trápit. Museli jsme jim lehce ujet až ve chvíli, kdy se nám začla Laguna lepit na zadní nárazník. Tohle s nepojištěným fungl novým lambem riskovat nebudeme, hlavně z důvodu karbonkeramických kotoučů, které jsou schopné zastavit na místě.

O dva dny později jsme vyrazili Gallardo lehce nafotit, kde se k nám přidal další známého vůz, Ferrari California, ale o té se tu nebudeme příliš rozepisovat, píšeme přeci o lambech.

Na závěr bych řekl, že jsem nikdy neřešil, kolik superauto „sežere“ benzínu, ale tento vůz nás překvapil tím, že dokázal celý víkend při klidné jízdě jezdit za 15 litrů benzinu při kombinované spotřebě! Nemohu se dočkat, až se v Gallardu LP560-4 svezu znovu. Kdybych měl hodnotit, tak u mě by dostalo 9/10, Aventador byl takový více šílený a právě proto by dostal plné hodnocení. 🙂

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..