Novinky

Bude Lamborghini závodit v Le Mans?

Zakladatel automobilky ze Sant‘ Agaty Ferruccio Lamborghini účast svých aut v závodech odmítal. Podle současného vedení značky si ale Lamborghini nemůže nadále dovolit zůstávat stranou závodních šampionátů. Automobilka chce v příštích letech více investovat do závodů, přičemž plány by mohly vyvrcholit účastí značky ve čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans.

Lamborghini zatím vývoj speciálu pro Le Mans nepotvrdilo, šéf závodní divize Squadra Corse Giorgio Sanna ale má v tomto ohledu jasno. „Nechci se jen zúčastnit Le Mans, chci ho vyhrát,“ řekl Sanna v rozhovoru pro britský Top Gear. Šéf Squadra Corse tvrdí, že se značka musí podívat na možnosti účasti ve vrcholné kategorii LMP1, ve které se v minulých letech nadmíru dařilo mateřskému Audi.

Je jasné, že případná stavba prototypu kategorie LMP1 se znaky rozzuřeného býka je zatím daleko. Lamborghini zatím nemá se závoděním takové zkušenosti jako konkurence, spíše tak bude kráčet pomalými kroky k vyšším kategoriím. Aktuálně je jasné, že od příštího roku Lamborghini nasadí vlastní speciál v šampionátu GT3 – Huracán GT3.

Případnou účast Lamborghini ve vrcholné divizi Le Mans by navíc zřejmě muselo povolit vedení VW Group, jehož je italská značka součástí. Už dnes v LMP1 proti sobě bojují dvě koncernové značky – Audi a Porsche, což pro koncern není příliš výhodné.

Foto: Vize závodního speciálu Lamborghini pro Le Mans z dílny Daniela Chinchilly Ochoy

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..