Centenario: Oslava Ferruccia se ukáže v Ženevě

Vedení Lamborghini přiznalo, že na ženevském autosalonu v březnu 2016 představí očekávaný model oslavující 100 let od narození zakladatele značky Ferruccia Lamborghiniho. Jméno zatím potvrzené není, očekává se ale označení Centenario LP 770-4.

Chystaný vůz bude speciálním limitovaným modelem navazujícím v tomto ohledu na Veneno nebo Reventón. Údajně bude vyrobeno méně než 20 exemplářů tohoto automobilu, přičemž potenciální zákazníci už měli šanci vidět nákresy auta.

Design podle některých zpráv překvapí, nebude totiž tak extrémní, jak jsme u Lamborghini zvyklí. Bude se ale jednat o krásné auto, což naznačuje jistou inspiraci Miurou. Každopádně se bude v mnoha ohledech lišit od Aventadoru nebo Huracánu.

Podle dostupných zpráv se v útrobách objeví vidlicový dvanáctiválec z Aventadoru, jehož výkon bude vyladěn na 770 koní. Na tuto cifru ostatně odkazuje číslovka v předpokládaném názvu auta. Dříve se spekulovalo o tom, že V12 bude zakomponována do platformu Huracánu, šéf automobilky Stephan Winkelmann ale k těmto spekulacím říká, že toto řešení je nemyslitelné.

Centenario (pokud se tak chystané auto bude skutečně jmenovat) nebude jen zajímavým sběratelským kouskem, ale také ukázkou schopností značky. „(Šéf vývoje) Maurizio Reggiani a jeho tým budou demonstrovat, co jsou schopni udělat s technickými inovacemi,“ tvrdí Winkelmann. Sám Reggiani dodává, že to bude poprvé, co konstruktéři dají tolik moderních inovací do jednoho speciálního vozu. Spekuluje se o aktivní aerodynamice, lehoučkých materiálech a nových schopnostech konektivity.

V roce 2016 to bude 100 let od narození Ferruccia Lamborghiniho. Zakladatel italské automobilky se narodil 28. dubna 1916 v malé vesnici Renazzo di Cento v provincii Ferrara. V příštím roce to bude rovněž 50 let od premiéry slavného modelu Miura.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..