Novinky

Rok 2021 byl pro Lamborghini prodejně rekordní

Automobilový průmysl byl v roce 2021 silně ovlivněný důsledky pandemie koronaviru, hlavně nedostatkem výrobních komponentů, čipů a plastových granulátů. Lamborghini však jakoby se tato situace ani netýkala. V roce 2021 totiž Lamborghini předalo zákazníkům 8.405 aut, což je nejvíce v historii automobilky. Meziročně šlo navíc o meziroční nárůst o 13 %.

„Tento rekord pro nás potvrdil čtyři faktory: solidnost našeho strategického plánu, vynikající mezinárodní pověst naší značky, kompetence a nadšení našich lidí a výjimečnou profesionalitu a dynamiku, kterou prokázalo našich 173 prodejců na 52 trzích, kteří společně s námi pokračují v investicích i v náročné a nejisté době,“ komentuje obchodní výsledky značky její generální ředitel a prezident Stephan Winkelmann.

Nejprodávanějším modelem značky byl loni logicky Urus s 5.021 předanými kusy. Následuje Huracán s 2.586 předanými kousky, čemuž pomohl nástup oceňované verze STO. Aventador pak zaznamenal 798 předaných exemplářů, což je pořád úžasný výsledek vzhledem k jeho končícímu životnímu cyklu.

Největším trhem zůstávají pro Lamborghini Spojené státy americké, kde bylo loni předáno 2.472 automobilů s rozzuřeným býkem ve znaku. Šlo navíc o 11% meziroční nárůst. Následovala Čína s 935 předanými automobily (meziročně +55 %), Německo (706) a Velká Británie (564). V Česku bylo v roce 2021 podle statistik Svazu dovozců automobilů registrováno 45 kusů Lamborghini, o dva více než o rok dříve.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..