Reportáže

Autosalon Brno 2009

Další ročník tradičního Autosalonu Brno se konal letos na jaře. Před jeho začátkem médii proběhla zpráva, že díky nezájmu vystavovatelů se autosalon ani nebude konat. Nakonec ale své brány otevřel a mezi vystavujícími byla i společnost Auto Exner.

Společnost Auto Exner je v Čechách proslavena oficiálním zastoupením značek Bentley, Lamborghini a nejnověji Aston Martin. V Brně nechyběl stánek ani jedné z nich, díky čemuž se návštěvníci mohli pokochat trojicí Lamborghini. Jmenovitě se jednalo o modely Gallardo LP560-4 a Gallardo LP560-4 Spyder a Murciélago LP670-4 SV. Poslední dva jmenovaní si v Brně dokonce odbyly svojí výstavní premiéru v Čechách.

Vystavené Murciélago LP670-4 SV bylo unikátní v několika detailech. Za prvé, je nabarveno matnou bílou barvou Bianco Canopus, kterou je možno na tento model objednat pouze v rámci individualizačního programu Ad personam. Za druhé, je vybaveno pouze malým zadním přítlačným křídlem, určené pro italský trh, na němž není velké „Aeropack wing“ homologováno pro běžný provoz, a konečně za třetí, jednalo se o vůz se výrobním číslem 1/350, teoreticky se tak jednalo o vůbec první vyrobené Murciélago SuperVeloce.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..