Reportáže

Super Trofeo ve Spa

Letošní sezona šampionátu Lamborghini Blancpain Super Trofeo zavítala v červenci na slavný belgický okruh Spa-Francorchamps, kde se jezdí i závody Formule 1.

Belgický závod se konal přesně v polovině sezony, díky čemuž byly jasně rozdělené úlohy prozatímních vítězů a poražených. Sezoně zatím vládla italská posádka Fabio Babini a Claudio Rossetto ze stáje Petri Corse, nicméně do konce sezony zbývala ještě dlouhá doba, a tak bylo oč bojovat.

Belgické Spa je známé svým nevyzpytatelným počasím a příroda zaúřadovala i během závodního víkendu. Chvíli pršelo, jindy svítilo příjemné sluníčko, souboje tak bylo nutné zvládnout i po strategické stránce.

V prvním závodě se radovala dvojice Winter/Götz, české posádky zůstaly za očekáváním, na stupně vítězů se nedosáhly. Petr Charouz v prvním kole havaroval a celé startovní pole musel s Jarkem Janišem dohánět. Zbyla na ně osmá pozice.

Druhý závod ovládla italská posádka Babini/Rossetto, která vévodí jezdcům i v bodování. Jarek Janiš jezdil na druh pozici, ale po výměně jezdců se Petr Charouz propadl až na příčku šestou.

Poslední závod víkendu vyhrála dvojice Tim Schrick a Benoît Galand, která v pilotovala VIP vůz určený pro slavné osobnosti. Česká posádka díky penalizaci dvojice Bartocci/Madalenna skončila pátá. Podrobnou reportáž naleznete v sekci Super Trofeo

Fotografie Vám přinášíme ve spolupráci se serverem Scuderia.cz, jejich autorem je Karel Gallina.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..