Editorial

Zima 2011 na CzechLamborghini.cz

Zima utekla jako voda a už je za námi první čtvrtletí roku 2011, což znamená, že přišel čas na první editorial letošního roku. Ve světě italských býků se událo mnohé, všechnu slávu si ale pro sebe uzurpoval ten nejsilnější – Aventador LP700-4, nejsilnější a nejrychlejší Lamborghini všech dob.

Oficiální premiéra Lamborghini Aventador LP700-4 proběhla na březnovém autosalonu v Ženevě. Jeho technické parametry a vzhled jsme však poznali o několik dnů dříve. Technickými údaji a podrobnostmi o konstrukci Aventadoru nás pravidelně zásobovala sama automobilka, vzhled vozu vyšel najevo po úniku fotografií z několika světových časopisů.

O nové vlajkové lodi značky, která je podle slov vedení automobilky skokem o dvě generace, jsme napsali už stovky slov. Opakování je ale matkou moudrosti. Jako nástupce Murciélaga přinesl Aventador mnoho zajímavých novinek, nově konstruovaný 6,5litrový dvanáctiválec, rychlejší převodovku ISR, která nahrazuje E-Gear, zavěšení push-rod z vozů Formule 1 nebo třeba karbonový monokok, díky němuž poklesla váha vozu a snížilo se těžiště.

Aventador ale nebyl jedinou novinkou z rodiny zatraceně rychlých býků. Fanoušky Gallarda mohly potěšit nové a nové limitované edice tohoto automobilu, zároveň ale mají důvod, proč být zklamáni. Přestože to z Lamborghini nikdo neřekne nahlas, nástupce Gallarda se pomalu, ale jistě blíží. Bude tu už příští rok?

První limitovanou edicí Gallarda bylo Bicolore. Tento vůz jde po stopách původního Gallarda SE, tudíž využívá dvoubarevnou karoserii. Černá střecha je kombinována s jedním z pěti odstínů barev – žlutou Giallo Midas, oranžovou Arancio Borealis, šedou Grigio Telesto, bílou Bianco Monocerus a modrou Blu Caelum. Doplňme, že pro Severní Ameriku je automobil dodáván pouze s pohonem zadních kol jako verze LP550-2, zbytek světa tuto edici kupuje jako silnější LP560-4 s tradičnějším pohonem všech kol.

Krátce po Bicolore se světu ukázala edice Singapore Limited Edition, kterou automobilka oslavuje desetileté výročí na singapurském trhu. Singapore Limited Edition se vyrobilo přesně 10 kusů – pět v bílém laku, pět v černém.

Jako poslední nový vůz prvního kvartálu roku 2011 přišlo Gallardo LP550-2 Tricolore. Automobil s lakovanou italskou trikolorou na kapotě oslavuje 150. výročí sjednocení Itálie. Na tuto počest zřejmě vznikne 150 exemplářů tohoto automobilu.

Tak který z těchto vozů Vám padl do oka nejvíce? Oblíbili jste si spíše hypermoderní Aventador LP700-4, nebo jednu z edic Gallarda? Těšíme se na Vaše odpovědi v diskuzi pod článkem.

Jeden myslel na “Zima 2011 na CzechLamborghini.cz

  • Aventador u mna vedie!

    Gallardo som mal vzdy za auto pre ženy. Samozrejme je to krasna kara, ale Aventador je proste zosobnenie mužnosti s génami Murciélaga – supercar pre poriadneho chlapa.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..