EditorialNovinky

1000 vydaných článků: Vybrali jsme 10 nejzajímavějších

Server CzechLamborghini.cz slaví tento měsíc významné jubileum, od zahájení provozu v září 2009 jsme vydali již 1.000 článků. Při této příležitosti jsme se rozhodli trochu zavzpomínat a připomenout vám ty nejzajímavější články, které jsme za více než čtyři roky na těchto místech zveřejnili.

Rádi bychom také připomněli, že vydávané články, které se všechny týkají světa Lamborghini, dělíme do několika sekcí. Těmi nejdůležitějšími jsou Novinky, informující o novinkách ve světě Lamborghini, Showroom, kde naleznete technické údaje a fotografie všech modelů Lamborghini, Továrna Lamborghini, věnovaná historii této značky nebo osobnostem spojeným s ní, a Video, kterou není třeba blíže popisovat.

Teď už ale pojďme k našemu žebříčku. Vybírání nebylo jednoduché a určitě by si v nejlepší top ten zasloužily své místo i další články. Pokud jsme tedy podle vás na nějaký článek zapomněli, dejte nám rozhodně vědět! Stejně tak se ozvěte, kdybyste měli námět na další článek.

10. Countach na českých silnicích

Lamborghini Countach si místo v tomto žebříčku zaslouží, byť se jedná pouze o repliku. Vyzpovídali jsme českého majitele automobilu, který si repliku legendárního Countache postavil. Věřte, že práce na autě trvaly dva a půl roku a nebyly vůbec jednoduché.

 

9. Super Trofeo v Brně: sobotní tragédie

Ne vždy je ve světě Lamborghini veselo. Možná si ještě pamatujete vážnou nehodu italského pilota Giorgia Bartocciho na Masarykově okruhu v Brně během závodů šampionátu Lamborghini Super Trofeo. Zprávu o nehodě jsme tehdy zveřejnili jako jedni z prvních, v historii našeho serveru se jednalo o vůbec nejčtenější článek.

8. Byli jsme u předávání Murciélaga SV

Přebírání nového Lamborghini je pro majitele určitě skvělou událostí. Při takovém přebírání jsme byli, v roce 2009 jsme byli u nákupu Murciélaga LP670-4 Super Veloce. Při této příležitosti jsme samozřejmě fotili, fotili a fotili, výsledkem čehož je zajímavá fotogalerie. Věřte, že na českých poznávacích značkách byly (nebo možná stále ještě jsou) pouze čtyři exemplře Murciélaga SV.

7. První svezení v Aventadoru LP700-4

První jízdu s Lamborghini si člověk pamatuje, a to přestože mu zůstalo vyhrazeno pouze sedadlo spolujezdce. Pamatujeme si ji i my, však jsme také o ní napsali pár řádek. Pokud vás takové zážitky zajímají, rozhodně si je přečtěte. jak titulek napovídá, tím „prvním“ byl dvanáctiválcový Aventador.

 

6. Význam jmen modelů

Jména modelů značky Lamborghini jsou velice specifická, je všeobecně známo, že většina z nich je pojmenována po slavných býcích. Víte ale co znamená výraz Countach, co označuje název Estoque, nebo co se ukrývá pod zkratkou LM? Náš článek na tyto otázky odpoví.

 

5. Oslavy 50 let Lamborghini ve fotogalerii (117 fotografií)

Loňské oslavy 50 let od založení Lamborghini byly opravdu velkolepé, automobilka slavila v průběhu roku několika novými modely, vrcholem byly květnové oslavy přímo v rodišti značky, v Sant‘ Agatě. Těchto oslav jsme se osobně bohužel nemohli zúčastnit, Lamborghini nás ale z této akce zásobovalo množstvím fotografií, díky kterým jsme mohli alespoň trochu nasát atmosféru oslav i my všichni, co do Itálie nevyrazili.

 

4. Ferruccio Lamborghini o vozech

Časopis Thoroughbred & Classic Cars v lednu 1991 vydal velice zajímavý rozhovor s tehdy ještě žijícím Ferrucciem Lamborghinim. Bylo nám umožněno tento článek přeložit a vydat. Lamborghini v rozhovoru poutavě vypráví o počátcích automobilky ze Sant‘ Agaty a svých oblíbených automobilech. Věděli jste, že Lamborghini vlastnil Jaguar E-Type nebo Mercedes-Benz 300 SL?

3. Muzeum Dosso: památník Ferruccia Lamborghiniho

Vedle firemního muzea Lamborghini je možné v Itálii navštívit muzeum věnované zakladateli automobilky – Ferrucciovi Lamborghinimu. Toto muzeum ležící ve městečku Dosso jsme navštívili a byli jím doslova nadšeni. Historie Lamborghini tu hluboce dýchá ze všech koutů a co víc, muzeeum nás provázel Fabio Lamborghini, synovec Ferruccia Lamborghiniho.

2. Za volantem: Lamborghini Gallardo Nera

V tomto přehledu samozřejmě nemůže chybět ani náš první (byť krátký) test vozu Lamborghini. Do rukou se nám dostalo Gallardo Nera. Věřte, že z jízdy jsme byli nadšeni, byť některé chyby na tomto černočerném krasavci jsme také našli.

1. Video: Jízda s Valentinem Balbonim

Možnost popovídat si s Valentinem Balbonim, bývalým hlavním testovacím jezdcem značky je zážitek. A co teprve jízda s ním. Našemu redaktorovi se to povedlo, v Sant‘ Agatě mu Valentino Balboni ukázal, jaká je síla všech 640 koní Murciélaga LP640.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..