Novinky

Závodní Huracány jsou hitem, už jich je 300!

Lamborghini Huracán je populárním autem nejen mezi běžnými zákazníky, ale také mezi klienty z řad závodních týmů. Závodní oddělení firmy Squadra Corse totiž již postavilo 300 závodních Huracánů, což z ní dělá jednu z nejúspěšnějších závodních divizí v automobilovém světě.

Závodní Huracány staví divize Squadra Corse od roku 2015, přičemž zákazníkům nabízí dva deriváty. Huracán Super Trofeo je navržen pro stejnojmenný značkový závodní šampionát konaný ve třech oddělených sériích v Evropě, Severní Americe a Asii, zatímco Huracán GT3 je určen pro další okruhové série. První vzniká od roku 2015 a na svém kontě má už 180 kusů, zatímco druhý se začal stavět o rok později.

Jejich zajímavostí je fakt, že oba modely vznikají na stejné montážní lince jako silniční Huracány, což je v automobilovém světě nezvyklé řešení. Rozdílem je pouze to, že na sestavení těchto aut se přímo na montážní lince podílí specializovaní zaměstnanci Squadra Corse. Lamborghini si navíc závodní auta kompletně vyvinulo samo, což také není zvykem.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..