Novinky

Aventador oficiálně venku

Lamborghini konečně ficiálně představila nástupce Murciélaga, Lamborghini Aventador LP700-4. Ten je poháněn novým 6,5litrovým dvanáctiválcem o výkonu 700 koní, čímž se stává nejsilnějším a nejrychlejším sériovým Lamborghini všech dob. Automobilka do Ženevy přivezla hned tři exempláře tohoto vozu.

Po technické stránce je vůz oproti předchůdci ve všem nový. Pod krytem motoru nalezneme dvanáctiválec do V s úhlem 60 stupňů. Celkový objem válců je 6498ccm. Pohonná jednotka vozu má výkon 700 koní (515kW) při 8.250 otáčkách za minutu a točivý moment je 690Nm při 5.500 ot./min. Naměřené emise vozu jsou 398 gramů na kilometr. Hodnotu průměrné spotřeby automobilka udává 17,2 litrů na sto kilometrů. Palivo se nalévá do 90 litrové nádrže. Na motoru vozu je přidělaná nová sekvenční převodovka ISR, nástupce známého E-Gearu. Nová převodovka disponuje 7 rychlostními stupni a samozřejmě zpátečkou. Tato nová převodovka by měla stihnout přeřadit za pouhých 50 milisekund. Jako většina nových Lamborghini i toto přenáší svůj výkon na silnici díky pohonu všech čtyř kol. Zavěšení kol je inspirováno formulí 1.

Tlumiče jsou uložené horizontálně díky systému Pushrod, o kterém jste si mohli přečíst v našem dřívějším článku. Celý vůz stojí na podložce díky kolům, které jsou podobné těm z konceptu Sesto Elemento. Ty mají rozměr 19 vpředu a 20 palců vzadu. Díky použití karbonového monokoku se podařilo hmotnost vozu dostat na 1.575 kilogramů. Poměr rozložení hmotnosti vozu je 43% vpředu a 57% vzadu. Díky výkonovému poměru 2,25 koně na jeden kilogram váhy je vůz schopný rozpohybovat se až na 350 km/h a zrychlit z 0 na 100 za 2,9 vteřiny, jde tedy o nejrychlejší Lamborghini všech dob.

S vyklopenými zrcátky je vůz široký 2.265 milimetrů a 2.030 milimetrů pak se zaklopenými. Délka vozu je 4.780 milimetrů a při měření výšky vozu se zastavíme na 1.136 milimetrech. Na závěr nesmíme zapomenout na typický prvek pro Lamborghini. Ano, vertikálně otevírající se dveře. Ty zde najdeme také, ale oproti Murciélagu jsou z důvodu bezpečnosti částečně vyklápěné do strany.

Spolu s oficiální premiérou byly též spuštěny oficiální webové stránky Aventadoru, dostupné z adresy www.aventador.com. Na nich si můžete mimo jiné prohlénout všech 13 nabízených odstínů laků.

Připravujeme podrobnosti

7 komentářů: „Aventador oficiálně venku

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..