NovinkySuper TrofeoVideo

Video: Super Trofeo 2015 se blíží

Nadcházející sezona značkového šampionátu Lamborghini Super Trofeo je již za rohem. První závodní víkend evropské série tohoto šampionátu se koná již tento týden, a to ve dnech 11. a 12. dubna. Závodní víkend bude hostit slavný italský okruh Monza.

Fanoušci šampionátu se mohou letos těšit na podstatnou změnu, stávající speciál Gallardo Super Trofeo nahradí Huracán LP 620-2 Super Trofeo. Ten je speciální nejen mezigeneračním skokem vpřed, ale také změnou koncepce – zatímco Gallardo ST je čtyřkolkou, Huracán ST vsadil na pohon zadních kol.

Kvůli snížení provozních nákladů však týmy nemusí stávající Gallarda měnit za nový model. Lamborghini již dříve potvrdilo, že v šampionátu bude letos možné nasadit jak Huracán ST, tak stávající Gallardo ST.

Letošní sezona evropské série Lamborghini Super Trofeo bude čítat šest závodních víkendů. Jezdit se bude na známých evropských okruzích, poslední závod hostí americký Sebring. Na této trati se pojede i světové finále, ve kterém se utkají jen ti nejlepší jezdci z tří oddělených sérií Super Trofea – evropské, asijské a americké.

Kalendář evropské série Lamborghini Super Trofeo pro rok 2015:

Okruh Země Datum
Monza Itálie 11.4. – 12.4.
Silverstone Velká Británie 22.5. – 24.5.
Paul Ricard Francie 19.6. – 21.6.
Spa-Francorchamps Belgie 22.7. – 26.7.
Nürburgring Německo 18.9. – 20.9.
Sebring USA 19.11. – 20.11.
Sebring USA 21.11. – 22.11. (světové finále)

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..