Video

Video: Aventador SV a komentář šéfdesignéra Lamborghini

Březnový ženevský autosalon byl místem výstavní premiéry odlehčeného Aventadoru, verze Superveloce. Proti výchozímu modelu se Aventador LP 750-4 Superveloce v mnoha ohledech liší. Designové změny v přiloženém snímku popisuje sám šéfdesignér Lamborghini Filippo Perini. Nikdo povolanější k tvarům auta nemá co říci.

Perini vysvětluje, že designéři od počátku úzce spolupracovali s technickým oddělením Lamborghini, cílem designérských změn totiž byl snaha o zvýšení přítlaku. Zároveň ale úkolem bylo postavit krásný supersport.

Kvůli snížení hmotnosti Aventadoru byly odstraněny některé pohyblivé části ovládané elektronicky. Mezi ně patří zadní spoiler a chladicí otvory na bocích, které jsou nyní napevno připevněné. V případě zadního křídla je však možné manuálně nastavit jeho sklon (ve třech pozicích) a upravit tak přítlak. Tvary přídě pak byly navrženy tak, aby kompenzovaly přítlak na zadní nápravy vyplývající ze zadního spoileru nebo difusoru.

Nová jsou též kola, která mohou být dodána s centrální maticí. Také při jejich návrhu se designéři spolu s techniky snažili o co největší snížení jejich hmotnosti.

Nové aerodynamické prvky jsou vyrobeny z karbonových vláken. V interiéru jsou pak též použity lehké materiály, jako alcantara nebo carbon skin. Tento materiál byl využit již v předchozích konceptech, k čemuž Perini připomíná, že koncepty jsou pro Lamborghini první ukázkou toho, co chce automobilka uvést do sériové produkce.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..