Novinky

Volkswagen dokončil nákup studia Italdesign

Největší evropský výrobce automobilů, Volkswagen Group dokončil nákup italské společnosti Italdesign Giugiaro SpA, díky čemuž nyní vlastní 90,1 % tohoto designérského studia. Německý koncern uvedl, že tento podíl v Italdesignu koupila skrze automobilku Lamborghini. Zbývající podíl ve studiu nadále vlastní rodina Giugiaro.

Nákup akcií doplnil i nákup názvu společnosti, jejích log a všech patentů. „Italdesign se stal stálým členem Volkswagen Group. Díky mnoha zajímavým projektům je nyní budoucnost této firmy lepší než kdy dříve. Vzhledem k současnému vývoji koncernu budeme nadále Italdesign rozvíjet a rozšiřovat,“ uvedl Martin Winterkorn, generální ředitel VW.

VW jmenovalo Gerharda Willnera (49), současného vedoucího vývoje osobních aut automobilky Volkswagen, a Salvatore Cieriho (53), který je odpovědný za administrativu, finance a kontrolu nad společností Lamborghini, aby se stali členy výkonného výboru správní rady Italdesignu.

Studio Italdesign bylo založeno v roce 1968 Giorgettem Giugiarem a Aldem Mantovanim. Historie firmy byla mnohokrát spojena s Volkswagenem, Giugiario se podepsal pod první generací Golfu nebo Passatu. S Lamborghini se Giugiario střetnul jen dvakrát, výsledkem byly koncepty Marco Polo a Cala.

Foto: Italdesign, koncept Lamborghini Cala

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..