Tuning Lamborghini

Video: Heffner’s performance Gallardo LP560 TT850

Americký úpravce Heffner’s performance zveřejnil video svého prvního upraveného Gallarda LP560-4. Tým Jasona Heffnera se zaměřuje na instalaci dvojitých turbodmychadel do motorových prostorů Lamborghini a nejinak tomu bylo i u této úpravy. Gallardo LP560-4 (zatím) pohání 850 koní.

Proč zatím? 850 koní je pro jedny více než dost, pro jiné vskutku málo. Heffner’s performance tolik koní nabízelo již pro starší Gallardo, nicméně někteří majitelé řekli ne a chtěli výkon ještě větší. Jason Heffner a jeho tým proto nabízeli i tisícikoňovou verzi, díky které předpokládáme, že obdobná úprava vznikne i pro modernizované Lamborghini Gallardo LP560-4.

Současných 850 koní umožňuje upravenému vozu zrychlit z nuly na sto za 2,8 sekundy, čtvrt míle urazí za 10,29 sekundy při rychlosti asi 232 km/h. 850koňová verze staršího Gallarda to zvládla za 10,7 sekundy. Evropskému zákazníkova tyto hodnoty možná nic neřeknou, pro ty americké jsou ale důležité.

Heffner’s performance sídlí ve městě Sarasota na Floridě, v současné době patří mezi přední americké úpravce, zaměřující se na montáž turbodmychadel. Jejich práci ocenil i dlouholetý testovací jezdec Lamborghini Valentino Balboni.

Foto: Heffner’s performance

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..