Video

Video: Gallardo LP560-4 Spyder

Po uvedení faceliftu Gallarda se očekávalo, že bude brzy nahrazena i stará verze Spyder. Gallardo LP560-4 Spyder bylo představeno půl roku po představení verze coupé, světovou premiéru si odbylo na podzimním autosalonu v Los Angeles.

Pokud jste čekali nějakou výraznou změnu oproti nové verzi kupé, tak jste se spletli. I Spyder byl upraven ve stejném stylu jako kupé, a tak je jedinou změnou elektricky ovládaná stahovací střecha.

Ve vzhledu je spyder shodný s kupé – stejný agresivní styl zahrnující upravený design přídě a zádě se čtyřmi koncovkami výfuku. Všechny světlomety dostaly po vzoru Audi optiku z LED diod. Jestli se vám nový design líbí, či ně, je na vás, nicméně si musíte připustit, že ostře řezané linie se lépe hodí k agresivní povaze Lamborghini.

Na vzhled se ale nejezdí a kromě jeho úpravy se musel změnit i motorový prostor, aby bylo Lambo o krok vpředu před konkurencí. Modernizovaný desetiválec byl zvětšen na 5,2 litru a posilněn na celkových 560 koní. Maximální rychlost vozu je 324 km/h, o které již nerozhoduje střecha, tuto rychlost si můžete užít jak s nataženou střechou, tak s větrem ve vlasech.

K novým parametrům vedle silnějšího motoru pomáhá i snížená hmotnost. Gallardo LP560-4 Spyder je lehčí než jeho předchůdce o dvacet kilogramů. Vůz je i celkově ekologičtější než předchůdce, vypařuje méně škodlivin než starý spyder. Takže pokud chcete váš Prius vyměnit za Lambo, nemusíte se bát, že byste nebyli ekologičtí.

Jedním z nejdůležitějších parametrů je i rychlost natažení elektrické střechy, tento proces trvá dvacet sekund. Barvu střechy je možné vybírat ze čtyř barevných variant – z černé, modré, šedé nebo béžové.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..