Video

Video: Countach, Countach a Countach v Naganu

Lamborghini Countach loni slavil 40 let od premiéry svého sériového provedení. V Japonsku na něj vzpomněli opravdu velkolepě, však zkuste spočítat, kolik exemplářů Countache se na automobilovém festivalu v japonském Naganu dohromady sešlo. Japonsko bylo pro Lamborghini vždycky důležitým trhem, a tak není divu, že se na srazu objevilo tolik Countachů.

Sériová varianta Countache debutovala v roce 1974, až tři roky po premiéře konceptu. Ve srovnání s ním došlo k mnohým změnám – design byl upraven kvůli chlazení motoru a aerodynamice, v útrobách pak pracoval jiný motor – pětilitrový dvanáctiválec konceptu byl nahrazen dvanáctiválcem čtyřlitrovým.

Více o historii modelu najdete ve článku Countach: Italské UFO

Countach vydržel ve výrobě až do roku 1990, první exemplář z montážní linky v Sant‘ Agatě sjel 7. května 1990, přesně 27 let poté, co byla automobilka Lamborghini založena. Za dlouhých 16 let výroby se však Countach v mnoha ohledech změnil, poslední verze 25th Anniversary dostala výrazně přepracované nárazníky a další úpravy. Dvanáctiválec za dobu produkce Countache zvýšil svůj objem ze čtyř litrů na 5,2 litru.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..