Novinky

Huracán je úspornější, než byste čekali

Lamborghini Huracán LP 610-4 podle oficiálních hodnot spotřebuje v evropském normovaném cyklu 12,5 litru paliva na 100 kilometrů. Z testu americké společnosti Emissions Analytic ale vyplynulo, že je italský supersport úspornější, než udávají oficiální čísla.

V americkém normovaném cyklu Huracán potřebuje podle oficiálních hodnot 14,7 litru paliva na 100 kilometrů. Test Emissions Analytic, že spotřeba Huracánu v reálném světě činí 13,3 litru na 100 kilometrů. To je o 11 % lepší výsledek než oficiální číslo.

Testování Huracánu bylo součástí projektu společnosti Emissions Analytic a magazínu Motor Trend, v rámci něž je měřena spotřeba paliva různých modelů v reálném prostředí. V testu Huracán dosáhl lepší spotřeby než Range Rover s kompresorovým třílitrem nebo Chevrolet Camaro ZL1 s 6,2litrovým osmiválec.

Generální ředitel Emissions Analytic Nick Molden vysvětluje, že motory supersportů jsou obecně vyvíjeny tak, aby z jednoho litru paliva využily co nejvíce potenciálu. Proto podle jeho názoru není překvapivé, že za určitých podmínek (při klidné jízdě) umí být takové vozy vcelku úsporné.

Jeden myslel na “Huracán je úspornější, než byste čekali

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..