NovinkySuper Trofeo

Super Trofeo 2011 startuje

Tento týden startuje nová sezona značkového šampionátu Lamborghini Blancpain Super Trofeo. Na startovní rošt se tak jako loni postaví i český tým Charouz-Gravity Racing, který do poháru nasadí tři auta.

První závod se jede tento víkend na italském okruhu Monza, který Lamborghini Blancpain Super Trofeo navštěvuje ve své tříleté historii poprvé.

O obhájení titulu mezi piloty-gentlemany se bude snažit Eugenio Amos z týmu Touringauto, naopak loňský vítěz mezi profesionály, Mirko Venturi, se letošního ročníku podle prvních zpráv nezúčastní. Vítěz mezi profesionály z roku 2009, Fabio Babini, však startovat bude.

Babini bude letos startovat s týmovým kolegou Matteo Zucchim. O titul se jistě poperou i piloti stáje Blancpain Reiter Engineering – veterán Peter Kox s holandským kolegou Nico Pronkem. Ten však loni dojížděl mezi posledními.

Překvapit budou chtít i bratři Hervé a Cédric Leimerovi, kteří budou startovat v odlišných vozech. Bratrská rivalita tak může ukázat nejeden zajímavý souboj.

Zapomenout na loňský ročník bude chtít česká stáj Charouz-Gravity Racing, které se sezona 2010 moc nepovedla. Její předchůdce z předchozího ročníku – Lamborghini Racing Eastern Europe – však pravidelně bojovala o stupně vítězů. Do třetí sezony nastoupí Petr Charouz, kterého v autě #77 doplní Gerhard Tweraser z Rakouska. Dalšími piloty českého týmu jsou Jan Šťovíček (závodil už loni) a nováček Jakub Knoll.

Za stáj Bonaldi Motorsport nastoupí bývalý jezdec formule 1 Hans-Joachim Stuck, který bude vůz sdílet s Michaelem Ruhem. Do VIP vozu se v Monze posadí Johannes Stuck, syn Hanse-Joachima Stucka a Alberto Sabbatini, šéfredaktor magazínu Autosprint. Do závodního víkendu na Monze zasáhne i Luigi Ferrara z italské Komise pro automobilový sport (CSAI).

Mezi nováčky letošní sezony budou patřit i Italové Riccardo Ragazzi a Gianluca Carboni (dříve jezdili v konkurenčním Ferrari Challenge), Roberto Seveso a Švýcar Rémy Vauthier s kolegou Laurentem Jennym, který loni startoval ve dvou závodních víkendech.

Na piloty čeká v letošní sezoně upravené bodování. Jednotliví jezdci budou podle regulí FIA ohodnoceni platinovým, zlatým, stříbrným a bronzovým statusem podle jejich zkušeností. Novinkou bude i kategorie nováčků pro ty, kteří v ani jedné minulé sezoně nestartovali.

Mírnou úpravou prošly i závodní Gallarda Super Trofeo. Přestože automobilka nepřipomíná loňskou vážnou nehodu Giorgia Bartocciho na Masarykově okruhu v Brně, vozy mají být letos bezpečnější. Auta byla totiž vybavena FIA FT-3 klecí palivové nádrže, plnou ochranou klecí, novým brzdným systémem Brembo a systémem HANS.

Tak jako v minulosti bude i letošní ročník poháru Lamborghini Blancpain Super Trofeo čítat šest závodů. Po Monze rozzuření býci navštíví anglické Silverstone, francouzský Paul Ricard, belgické Spa-Francorchamps a německý Hockenheimring. Ročník ukončí trojice závodů ve španělské Barceloně, které se budou konat od 28. do 30. října.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..