Novinky

Raritní Sogna na prodej za 65,5 milionu korun

Model Sogna patří mezi ta méně známá Lamborghini. Automobil postavila na počátku devadesátých let japonská společnost Art & Tech, základem studie je Lamborghini Countach. Jeden z údajně dvou vyrobených exemplářů je právě nabízen k prodeji prostřednictvím serveru JamesEdition.

Cena prodávaného vozu je stanovena na 2.380.000 eur, což je v přepočtu zhruba 65,5 milionu korun. To naznačuje, že cena raritních modelů Lamborghini v posledních letech výrazně vzrostla. Na druhou stranu je otázka, zde se Sogna, která nikdy nenesla znaky sant’agatské automobilky, za tak vysokou částku prodá.

Sogna debutovala na ženevském autosalonu 1991, její tvůrce, firma Art & Tech měl v plánu vyrobit omezenou sérii tohoto automobilu. Nakonec však vznikly jen dva kusy, přičemž jen jeden disponuje motorem a je tedy pojízdný. Právě tento kousek je právě na prodej. Podle prodejce byl prodávaný vůz vyroben až v roce 1994.

Prodávaný kus se nachází v Japonsku a aktuálně má na kontě 1.800 ujetých kilometrů. O pohon se stará 5,2litrový dvanáctiválec se 455 koňmi.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..