Novinky

Prototyp Diabla VT6.0 v aukci

V polovině srpna proběhne v americkém městě Monterey aukce unikátních automobilů, mezi kterými nebude chybět oranžové Lamborghini Diablo VT6.0. Unikátní prototyp poslední verze slavného Diabla byl v minulých letech vystaven v muzeu Lamborghini v Sant‘ Agatě.

Nabízený oranžový automobil byl prototypem verze VT6.0, která byla posledním faceliftem modelu Diablo, které se na prahu nového tisíciletí pomalu odebíralo do důchodu.

VT6.0 se oproti předchozím verzím lišil vzhledem, pod nímž se podepsal Belgičan Luc Donckerwolke. Ten vozu navrhl svěží křivky, které Diablo modernizovaly pro třetí tisíciletí. Vedle vzhledu byl upraven motorový prostor, kde se objevil (jak název napovídá) šestilitrový dvanáctiválec. Motor produkoval 550 koní a 620 Nm.

Oranžový prototyp byl dlouho součástí sbírky muzea Lamborghini v domovské Sant‘ Agatě, kde byl pověšen na zdi. Nyní lze na tomto místě vidět žluté Murciélago LP640.

Cenu vozu odborníci odhadují na 25 000 až 50 000 dolarů. Největší nevýhodou při koupi je ta, že automobilu chybí převodovka. Jistě ale nebude problém ji u autorizovaného dealera dokoupit…

Foto: RM Auctions

Jeden myslel na “Prototyp Diabla VT6.0 v aukci

  • Řekl bych že tento facelif Diabla se velice povedl.I podesati letech to je pořád super,,kára,,

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..