Novinky

První Aventador S dorazil do Česka

Po českých silnicích se už prohání první exemplář Lamborghini Aventador S, tedy modernizované vlajkové lodi italské značky. Má žlutou karoserii a zájemci si ho mohou prohlédnout u jediného českého oficiálního zastoupení Lamborghini, které se nachází na pražském Smíchově.

Aventador S poznáte podle nových nárazníků, které byly přepracovány s jasným záměrem dosáhnout nejvyšší aerodynamické účinnosti a přítlaku. Díky tomu třeba přítlak na přední nápravě vzrostl o více než 130 %. Nové jsou také zadní podběhy, podle Lamborghini inspirované tvarovým řešením Countache. Uvnitř se zase objevuje nový digitální panel přístrojů TFT, který si řidič může individualizovat podle svých představ. Na přání se dodává telemetrický systém Lamborghini, který zaznamenává časy na kolo a výkony na závodním okruhu, jakož i další provozní údaje palubního počítače.

Z hlediska techniky je novinkou aktivní řízení zadních kol, převzaté z verze Aventador SV. Tento systém zvyšuje agilitu v nízkých a středních rychlostech a poskytuje více stability ve vysokých rychlostech. Konstruktéři toho dosáhli tím, že v nízkých rychlostech se zadní kola otáčejí v opačném směru než ta přední, zatímco ve vysoké rychlosti se kola na obou nápravách otáčejí směrem stejným. Maximální kontakt kol s vozovkou zajišťuje vylepšené zavěšení kol Lamborghini Pushrod v kombinaci s magnetorheologickými tlumiči.

V rámci faceliftu byl také posílen motor, atmosférický dvanáctiválec nově dává 740 koní, o 40 více než dosud. Vyššího výkonu a výhodnějšího průběhu točivého momentu bylo dosaženo optimalizací proměnného časování ventilů a sacího potrubí s variabilní délkou.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..