Tuning Lamborghini

Mansory Huracán Torofeo: Karbon vládne světu

Firma Mansory upravila Lamborghini Huracán už jednou, tentokrát však přikročila k ještě odvážnější úpravě. Ve Frankfurtu prezentovaný Huracán Torofeo má odhalenou karbonovou karoserii. Uhlíková vlákna jsou pro speciály od Mansory typický prvek.

Mnohé panely karoserie navíc prošly změnou tvarů. To platí pro nově tvarovaný přední nárazník pro větší přítlak, boční prahy nebo záď. Na ní se objevuje nejen nový difusor a výrazný přítlačný spoiler, ale také nový kryt motoru. Karoserie upraveného Huracánu se navíc rozšířila, o 30 mm u přední nápravy a o 40 mm u té zadní.

Mansory zdůrazňuje, že nové díly nejsou jen lehčí než u sériového auta, ale také funkční. Auto má být aerodynamicky účinnější, nový kryt motoru zase pomáhá s chlazením motorového prostoru.

Změnami prošel také 5,2litrový desetiválec, které doplnily dvě turbodmychadla. Nový je také výfukový systém s koncovkami z nerezové oceli, písty, ojnice, ložiska, vačkové hřídele nebo vodou chlazený mezichladič. Výsledkem konstrukčních změn je výkon 919 kW (1.250 k) a točivý moment elektronicky omezený na 1.000 N.m. Díky Huracán od Mansory zrychlí z 0-100 km/h za pouhých 2,7 sekundy a jede až 340 km/h.

Specialitou je také interiér. Nemluvíme teď o koženém a alcantarovém čalouněním, ale o přesunutí startovacího tlačítka ze středového panelu na strop. Mansory tímto řešením chtěl Huracán více přiblížit stíhacím letounům.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..