Novinky

Lamborghini Veneno míří k zákazníkům

Tři zákazníci se již brzy dočkají svých exemplářů Lamborghini Veneno. Minimálně dva kusy jsou již hotové a zamířily do Spojených států, kde na ně čekají jejich majitelé.

Minimálně jeden exemplář je již v USA, jak dokazuje přiložená fotografie, kterou zveřejnil na Instagramu uživatel DeluxeCarStorage. Vyfocené Veneno míří k Antoine Dominicovi, majiteli zastoupení Lamborghini na americkém Long Islandu. Vůz by tak mohl sloužit k prezentaci tohoto dealerství.

Sériové kousky se proti konceptu představenému v Ženevě lehce liší, dostaly totiž zrcátka z Aventadoru, aby skutečně mohly na běžné silnice. Jednotlivé detaily se pak liší kus od kusu. Karoserii doplňují prvky (např. brzdové třmeny) v jednotlivých barvách italské trikolory.

Také druhý („zelený“) kousek míří do USA, třetí („bílý“) pak zřejmě na Střední východ. Čtvrtý vyrobený vůz, prezentovaný v Ženevě, si ponechá Lamborghini. Noví majitelé za automobil zaplatili tři miliony eur bez daně, což v přepočtu odpovídá 77 milionům korun.

Základem Venena je technika Aventadoru, Veneno však dostalo silnější dvanáctiválec se 750 koňmi. Lamborghini vyrobí také Veneno Roadster, který vznikne v devíti kouscích.

Foto: Instagram + Lamborghini

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..