Video

Video: Lamborghini má letos 50 let

K tématu letošních oslav 50 let od vzniku Lamborghini bylo natočeno několik videí, to následující patří mezi ty nejzajímavější z nich. Jedná se o sestřih amerického pořadu 60 minutes, ve kterém zazní několik zajímavých informací o automobilce Lamborghini.

Za den v továrně Lamborghini v Sant‘ Agatě vznikne 11 aut. Pořad připomíná, že vozy Lamborghini jsou vyráběna ručně, při zmínce o robotech šéf výroby Ranieri Niccoli tvrdí, že v žádné případě nejsou používáni. Zatímco na montážní lince pracují hlavně muži, na čalounění interiéru tu jsou ženy. Jsou totiž preciznější než muži, což je v tomto ohledu třeba.

Co se týče barev karoserie, mohou zákazníci značky zvolit takřka jakoukoliv, třeba také stejný odstín jako u kabelky. I takoví zákazníci existují, tvrdí Niccoli.

Lamborghini jsou proslavená svým nádherným designem. Šéfdesignér značky Filippo Perini upozorňuje na takzvanou linii Lamborghini, která nepřerušeně vede přes celou karoserii auta od přídě po záď.

Zatímco v minulosti automobilka v mnoha letech prodělávala, od roku 2006 je Lamborghini výdělečné, pomohlo totiž spojení s koncernem VW Group. Automobilka své modely neprodává na jejich praktičnost, ale pomocí jejich designu a zvuku, oslovený prodejce přiznává, že Lamborghini musí zákazníky svést, aby si auto koupili.

Řeč přijde i na Veneno, prodávané za tři miliony eur bez daně, které si mohli koupit jen tři zákazníci z celého světa. Velký problém byl podle newyorského prodejce vysvětlit zhruba šesti až sedmi lidem fakt, že oni si už Veneno pořídit nemohou, protože na ně výrobní kvóta nevyzbyla.

http://youtu.be/jF06waZ1y_Y

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..