Novinky

Lamborghini pomáhá s bojem proti koronaviru. Šije roušky a vyrábí plicní ventilátory

Automobilka Lamborghini se připojila k pomoci v boji proti koronaviru. Kvůli pandemii onemocnění COVID-19 sice na čas pozastavila výrobu, část zaměstnanců ale začala šít roušky a vyrábět obličejové štíty na pomoc zdravotníkům. Nyní v Sant‘ Agatě začaly vznikat i plicní ventilátory. Domovská továrna Lamborghini leží v oblasti patřící mezi nejvíce zasažené pandemií koronaviru.

Italský výrobce poskytl své zdroje ve vývojovém a výzkumném oddělení, respektive 3D tiskárny, na nichž je možné tisknout díly pro plicní ventilátory, pomáhající onemocněným koronavirem s dýcháním. Lamborghini v tomto směru pomáhá firmě Siare, která je specialitou na výrobu plicních ventilátorů.

Už dříve část zaměstnanců oddělení čalounictví začala šít roušky, místo individuálních čalounění do vozů Lamborghini tak pracují na zdravotnickém vybavení. Denně jsou schopni ušít až 1.000 roušek. Vedle toho jsou ve vývojovém a výzkumném centru vyráběny lékařské štíty, kterých může díky tamějším 3D tiskárnám vznikat až 200 denně.

Lamborghini tyto prostředky poskytuje nemocnici Sant’Orsola-Malpighi v Boloni.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..