Virtual cars

Lamborghini Insecta Concept

Italská automobilka Lamborghini je spojována s býky a jejich světem. Většina názvů vozů má spojitost s býčím světem, proč ale nevyzkoušet i jinou část živočišné říše? Rumunský designér Iulian Bumbu se při tvorbě této kreace inspiroval světem brouků. Vždyť i název je anglickým označením pro hmyz.

Při prvním pohledu na rumunský koncept si uvědomíte, že právě takové křivky by se mohly stát příštím vozem ze Sant‘ Agaty. Koncept má všechno, co typické Lamborghini potřebuje. Motor leží uprostřed, tedy v místě, kde se na pravověrný supersport sluší a patří. Koncept také vzbuzuje úžas a údiv, což jsou emoce, které se od Lamborghini očekávají. Nůžkové dveře, otvírané k nebi jsou jen třešničkou na dortu. Oproti moderním Lamborghini jej ale odlišují zakulacené linie, poslední modely sázejí spíše na hranatější tvary.

„Při tvorbě tohoto konceptu bylo záměrem vytvořit závodně orientovaný, stylový vůz, který zavádí jemnější a více organické linie, začleněné do geometrického stylu Lamborghini. Automobil je sice kulatý, ale při pohledu na něj je hned vidět, o jakou značku se to jedná,“ uvádí rumunský autor. Hlavní inspirací se staly vnější kostry hmyzu, takový druh výztuže lze spatřit na zádi vozu a při pohledu shora. Zlí jazykové ale naznačují, že se autor inspiroval také vozy Ferrari P4/5 či Fordem GT90.

Nůžkové dveře a celkový koncept vozu Insectu spojují spíše s vlajkovou lodí Lamborghini, nicméně podle jeho tvůrce se jedná o automobil menší. Insecta je dlouhá 4,3 metru, což je stejná hodnota jako u Gallarda, a vysoká metr. S Gallardem Insectu spojuje taktéž pohon, který je s tímto modelem identický, Insectu by poháněl desetiválcový motor.

Iulian Bumbu se narodil v roce 1981 v rumunském městě Bechet. Vystudoval univerzitu v Miláně a zúčastnil se tříměsíční stáže v Centro Stile Alfa Romeo. V současné době se zabývá 3D grafikou ve studiu AMC. Nemyslíte si, že má nakročeno k obdobné kariéře jako Marcello Gandini?

Foto: Iulian Bumbu

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..